Facebook Twitter

Fulya Güney Leylek: Genel Koreograf & Arjantin Tango Eğitmeni

 

1981 Yılında İstanbul'da doğdu.Bağlarbaşı ve Tekel Spor Kluplerinde Ritmik jimnastik eğitimi aldıktan sonra İngiltere'de burslu olarak jazz dans eğitimi aldı.Türkiye'de Milli Eğitim Bakanlığı A.B Sanat Bale ve Dans Okulu'nda yine burslu olarak dans eğitimine devam etti ve bale diplomasını aldı.

 

1998'de İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 1997-99 Seneleri arasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde dans eğitimi veren Güney aynı dönemde uzun yıllar birlikte başarıyla çalıştığı Nur Sonbahar ile biraraya gelerek Danset Bale ve Dans Okulu'nda Türkiye'nin ilk sahne sanatları ajansını yeşertmek için çalışmalara başladı .

 

Bale ve Jazz dans eğitiminden sonra 2000 yılında Arjantin Tango Ustası Çetin Cengiz ile tanışmasıyla Arjantin Tango’ya gönül veren Güney, bir süre bu dansa yoğunlaştı.2002 yılında eğitimi nedeniyle tangoya bir süre ara verdikten sonra 2005 yılında tango çalışmalarına şu anki partneri Özhan Leylek ile devam etti.Birlikte bir çok atölye çalışması ve sahne showu gerçekleştiren çift Arjantin-Buenos Aires’de çağdaş dans ve Tango üzerine çalışmalar yaparak kişisel gelişimlerini burada da devam ettirdiler.


Fulya Güney Hindistan,Azerbaycan,İtalya,Yugoslavya ve Çin'de gerek festivallerde gerek Avrupa Birliği Bayramı gibi uluslararası kutlamalarda ülkemizi koreograf ve dansçı olarak temsil etti.Hollanda-Türkiye Kültür Değişimi Projesi gibi bir çok ortak projede partner koreograf olarak yer aldı ve doğaçlama odaklı projeler hazırladı.
Dans Eğitimi için bir sure Almanya'da bulunan Fulya Güney,2005 yılında Münih'te ‘Sahne Sanatlarında Kariyer Yönetimi' atölye çalışmalarına katıldı.Türkiye’ye döndüğünde ise  burslu olarak Yeditepe Üniversitesi ‘Sanat Yönetimi’ Yüksek lisans programına katıldı ve 2010'da mastırını tamamladı.

 

Türkiye Dans Sporları Federasyonu Tango Klasmanında A klas Kategorisinde yer alan Fulya Güney,partneri Özhan Leylek ile birlikte 2007 itibari ile 8 seneyi aşkın süredir sanat yönetmenliğini ve koreograflığını yürüttüğü Danset Sahne Sanatları Ajansı'nın Anadolu Yakasında şubesini açarak başına geçti.Çift gerek kendi okullarında gerekse eğitim verdikleri diğer okullarda yetiştirdikleri öğrencilerle bir çok sahne gösterisi hazırlamış ve bir çok başarılı tango dansçısı ve eğitmeni yetiştirmiştir

 

 

Koreograf/Dansçı olarak yer aldığı müzikaller

7 kocalı Hürmüz-(Yönetmen:Müjdat Gezen)

Deli Dolu Müzikali

Broadway’den İstanbul’a müzikaller (Yönetmen:Haldun Dormen)

Hisseli Harikalar Kumpanyası (Yönetmen:Haldun Dormen)

Folklorika (Yönetmen:Haldun Dormen)

Alibaba ve Kırk Haramiler(Yönetmen:Levent Kırca)

Toros Canavarı (Yönetmen:Levent Kırca)

Rumuz Goncagül-(Yönetmen:Müjdat Gezen)

İnci Çayırlı ile Tango Allaturca

Olağan Mucizeler

 

 

Koreograf / Eğitmen olarak yer aldığı Televizyon Programlarından bazıları

Dansa Var mısın?

Supermodels Turkiye

Popstar

Anadolu Rüzgarı

Akademi Türkiye

Bak kim Dans Ediyor

 

 

Yurtdışında Koreograf ve Dansçı olarak yer aldığı çalışmalardan bazıları

Türk Turizm Vakfı Roma Avrupa Birliği Bayramı-İtalya

‘Top Model of the World’ Dans Ekibi-Çin

Pekin Büyükelçiliği Türk Haftası Etkinlikleri-Çin

Büyükelçilik özel daveti –Konuk Dans Ekibi-Belgrad

Dance&illusion(Azerbaycan)

Tanzwerkstatt Europa Contemporary Dance Meeting-Almanya

 

 

Eğitmen olarak yer aldığı Okullar

Kadıköy Anadolu Lisesi(2005)

Mim Sanat Merkezi /Kadıköy(2006)

Danset Dans okulu /Şişli(2000-2007)

Yeditepe Üniversitesi(2008-2009)

Sabancı Üniversitesi(2006-Halen)

Danset Dans Okulu/ Erenköy(2007-Halen)

 

 

Özhan Leylek :Arjantin Tango Eğitmeni

Dansa lise yıllarında halk dansları ile başladı.Dansettiği toplulukla 1993 yılında halk dansları dalında Türkiye ikinciliği kazandı.1994 yılında Portekiz Halk Dansları Festivalinde davetli olarak dans etti.1995 yılında Üsküdar Anadolu Lisesi'ni bitirdi.1996 yılında Cetin Cengiz ile tango eğitimine başladı.1998 yılında Amsterdam'da düzenlenen Tangomagia Tango Festivali`ne katılarak yurtdışına yöneldi.Bu tarihten sonra Hollanda,Almanya ve Fransa ve Arjantin'de  düzenlenen birçok workshop ve festivale katıldı.

1999 yılında Yıldız Teknik üniverstesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Modern Dans programına giren Özhan Leylek, 2001 yılında Yeditepe Universitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yönetimi Programına girerek sanatın farklı alanlarıyla da uğraşa yöneldi. 2006 Senesinde bu bölümü başariyla tamamlayarak mezun oldu.

'Dansa Var Misin?' gibi bir çok dans yarışmasında eğitmen olarak yer alan olan Özhan Leylek çok ses getiren ‘Olağan Mucizeler' tiyatro oyunun tango sahnesinin koreografisini yaptı.
2004 yılında organizatörlerinden biri olduğu Istanbul Tango Buluşması'nı düzenledi.

Birikimlerini 2006’dan beri  Sabanci Universitesi'ndeki yeni tangoseverlerle paylaşan ve üniversite bünyesince eğitim vermekte olan Özhan Leylek, 2007 de kurulan Türkiye Dans Sporları Federasyonu'nun ilk tango antrenorlerinden olup Federasyon Tango Klasmaninda A klasda yer almaktadir.
Özhan Leylek şu anda partneri Fulya Güney ile açmıs olduklari Danset Boutique Dans Stüdyosu'nda tango egitimi vermeye devam etmektedir.

Dansettiği gösterilerden bazıları:
1997 Kalamış Sanat Merkezi etkinlikleri Atatürk Kültür Merkezi'nde tango gösterisi,1998 Yapı Kredi Sanat Festivali Atatürk Kültür Merkezi Juan Carlos Caceres konserinde tango gösterisi, 2000 Janssen Cılag Risperdal kuruluş gecesi,2006 Mim Sanat Merkezi etkinlikleri Yayla Sanat Merkezinde tango gösterisi,2006-2007 Hyundai -Aviva-Avon gibi alanlarında lider markalar için özel tanıtım gösterileri, 2007 Ankara Avusturya Büyükelçiliği özel daveti Tango-Vals Gösterisi ,2009 Ntv Aşkın Dansı Tango programı canlı performans,2010 Pera Palas Belgeseli Tango performansı-2011 Bozcaada Bağbozumu Festivali ,2012 Trio Contempo Tango orkestrası canlı performans

Son dönemde ders verdiği yerlerden bazıları:

Danset Boutique Dans Stüdyosu

Sabanci Üniversitesi.

Acıbadem üniversitesi

Onur Altınışık:Arjantin Tango Eğitmeni

ONUR ALTINIŞIK

Dansa lise yıllarında halk dansları ile başladı.Yurtdışında çeşitli dans festivallerinde yer aldığı halkdansları ekibiyle Türkiye'yi temsil etti.1996 yılında Arjantin Tango ile tanıştı ve Çetin Cengiz ile tango çalışmalarına başladı.Bu dönemde dünyaca ünlü tango ustalarının workshoplarına katıldı ve çeşitli organizasyonlarda tango dansçısı olarak yer aldı.2003 yılında 'Nilonga' adındaki kendi okulunu açan Altınışık,2012 yılı itibari ile tango çalışmalarına Danset Boutique dans okulunda devam etmektedir.

Damla Kaygısız Yıldız & Mevlut Yıldız:Sosyal Latin Dansları Eğitmeni

Hülya Sibel:Oryantal Dans Eğitmeni

İzmir Tenim:Hiphop/jazzdans eğitmeni

Nebi Birgi:Müzikal/Broadway jazz

 

1986 doğumlu Nebi Birgi, Üniversite öğrenimi için geldiği İstanbul'da Yıldız Teknik Üniversitesi (Modern Dans) Dans Bölümü'ne girdi ve Geyvan McMillen ile çalışma fırsatı elde etti. İstanbul’da okumaya başladığı ilk senesinde Dans@ Company ile Broadway’den İstanbul’a müzikallerde dans ederken Haldun Dormen çalışma fırsatı buldu ve desteği ile Murat Ovalı’dan doğaçlama, Ali Altuğ’dan oyunculuk, Yıldız Tunbul’dan şan, Serpil Günseli’den müzikal repertuar, Tijen Par’dan diksiyon dersleri aldı. 2007 senesinde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Müzikal Tiyatro Bölümü’ne girdi. Halen devam ettiği Müzikal Tiyatro Bölümü’nde Opera Sanatçısı Bergüzar Çelebi’den şan dersi alıyor. 2009 yılında sahnelenen Grease Müzikali'nde Danny Zuko rolünde oyuncu ve koreograf olarak yer aldı. 2008 - 2010 arasında Minnesota Üniversitesi'nin eğitmenleri Ann Bergeron ile Jazz dans, Kate Ufema ile şan tekniği üzerine çalışmalara katıldı ve 2009 Minnesota Summer Arts Festivali'nde yapılan Footloose Müzikali'nde oynamak üzerine Amerika'ya gitti. 2010 yılında Türkiye'ye gelen besteci ve yazar Andrew Lippa ile çalışma fırsatı buldu. Yıldız Teknik Üniversitesi'nden sonra Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Performans Bölümü'nü tam burslu olarak kazanan Nebi Birgi, aynı zamanda tiyatro oyunlarına, müzikal topluluklara ve televizyon programlarına reji ve koreografi yapıyor.
2011 y
ılında sahnelediği Son Beş Yıl adlı oyununda çevirmen, rejisör ve oyuncu olarak yer alan Nebi Birgi, 2011 - 2013 sezonunda Devlet Tiyatroları'ında oynadığı Bobby Strong rolü ile 16. Afife Jale Tiyatro Ödülleri'nde Yılın En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı ödülüne layık görüldü. Bugüne kadar sayısız oyun, lansman, dans gösterisi ve konserde koreograf, dansçı, oyuncu, solist ve çevirmen olarak yer aldı ve 2009 yılında kurduğu Müzikalci Müzikal Tiyatro Topluluğu ile çalışmalarına devam etmektedir.

Özgecan Tapa:Yoga Eğitmeni